Apie nervų sistemą, Bendra sveikata

Ar stresas gali susilpninti jūsų imuninę sistemą?

stress 1

Ar stresas gali susilpninti jūsų imuninę sistemą?

Šis klausimas kelia nerimą daugeliui iš mūsų, ypač šiuolaikiniame greitame pasaulyje, kuriame stresas tapo nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu.

Tyrimai rodo, kad ilgalaikis stresas iš tikrųjų gali turėti didelės įtakos imuninei sistemai, todėl tampame labiau pažeidžiami įvairių ligų.

Stresas sukelia organizmo reakcijų kaskadą, įskaitant hormonų, tokių kaip adrenalinas ir kortizolis, išsiskyrimą, kurie gali laikinai padidinti budrumą ir energijos lygį.

Tačiau ilgalaikis didelis šių hormonų kiekis kraujyje slopina imuninę sistemą, mažina jos gebėjimą apsaugoti organizmą nuo virusų ir bakterijų.

Be to, stresas gali prisidėti prie uždegiminių procesų atsiradimo organizme, o tai taip pat neigiamai veikia imuninės sistemos veiklą.

Lėtinį stresą patiriantys žmonės dažniau serga peršalimo ir kitomis infekcinėmis ligomis.

KAIP GALITE BANDYTI SUMAŽINTI STRESĄ?

health

Norint sumažinti neigiamą streso poveikį imuninei sistemai, rekomenduojama praktikuoti atsipalaidavimo metodus, tokius kaip meditacija, joga ar kvėpavimo pratimai.

Reguliarus pratimas taip pat padeda sumažinti stresą ir sustiprinti imuninę sistemą.

Sveika mityba, praturtinta vitaminais ir mineralais, vaidina pagrindinį vaidmenį palaikant sveiką imuninę sistemą. Maisto produktų, kuriuose gausu vitamino C, cinko ir antioksidantų, įtraukimas į savo racioną gali padėti sustiprinti organizmo apsaugą.

SUMAŽINKITE KOFEINO VARTOJIMĄ
Kofeinas skatina streso hormonų, daugiausia kortizolio, gamybą, o tai laikinai suteikia energijos.

kava

Tačiau kai kuriems žmonėms tai taip pat gali prisidėti prie padidėjusio streso lygio ir nemigos, o tai dar labiau išsekina pavargusius antinksčius. Rytinę kavą pakeiskite žolelių arbata be kofeino.

Taip pat svarbu užtikrinti kokybišką ir pakankamą miegą, nes būtent miego metu organizmas atsigauna ir sustiprina apsaugines funkcijas.

PAREMOKITE SAVO KŪNĄ ADAPTOGENAIS
Adaptogenai – tai vaistažolės, padedančios didinti atsparumą fiziniams, aplinkos, emociniams ar biologiniams stresams bei atkurti normalias fiziologines organizmo funkcijas.

Tai idealios žolės, padedančios sumažinti antinksčių nuovargio pasekmes, kartu padidinti energijos ir sumažinti stresą. Iš esmės jie padeda jūsų kūnui prisitaikyti prie stresinių situacijų.

Apibendrinant galima pasakyti, kad stresas turi įvairiapusį neigiamą poveikį imuninei sistemai, tačiau yra daug būdų, kaip sumažinti jo poveikį ir palaikyti sveikatą.

Svarbu vadovautis aktyviu gyvenimo būdu, stebėti savo mitybą, pakankamai ilsėtis ir prireikus kreiptis profesionalios psichologinės pagalbos.