Apie nervų sistemą, Bendra sveikata

Kaip sveikas maistas veikia jūsų nuotaiką

smart food

Jūsų nuotaikai įtakos turi ne tik aplinka, bet ir tai, ką valgote.

Net ir idealiomis aplinkybėmis, neturint pakankamai maistinių medžiagų, subalansuoto uždegimo ir sveikos žarnyno floros, laimės ir ramybės jausmas gali likti nepastebimas.

Nuo žarnyno bakterijų, gaminančių nuotaikos hormonus, iki maistinių medžiagų, turinčių įtakos psichinei sveikatai, svarbos, čia yra pagrindiniai veiksniai, padedantys pasiekti vidinę pusiausvyrą.

Sveikas maistas ant stalo

detox food

Raktas į laimę: sveika žarnyno flora

Tai, kaip jus jaučiatės, nebūtinai priklauso nuo jūsų tiesioginės kontrolės! Nuotaiką reguliuojančius hormonus (neurotransmiterius) daugiausia gamina mūsų žarnyno bakterijos.

Žarnynas vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant nuotaiką, gamindamas neurotransmiterius, tokius kaip serotoninas ir dopaminas. Mikrobų pusiausvyra jūsų žarnyne gali tiesiogiai paveikti jūsų laimės ir nerimo jausmus.

Probiotikai, tokie kaip laktobacilos, randami žaliame fermentuotame maiste, gali reguliuoti GABA receptorius, pagerinti nuotaiką ir sumažinti nerimą.

Rauginti kopūstai, kefyras, kimchi ir probiotikai gali padėti atkurti sveiką žarnyno pusiausvyrą.

Maistinės medžiagos psichikos sveikatai

Tam tikros maistinės medžiagos, tokios kaip magnis, vitaminas B12, jodas ir geležis, yra gyvybiškai svarbios sveikai nuotaikai palaikyti.

Magnis svarbus serotonino pusiausvyrai, o jodas palaiko pažinimo funkciją per skydliaukės hormonus.

Vartodami daugiau maisto, kuriame gausu šių maistinių medžiagų, galite išvengti trūkumų, susijusių su prasta nuotaika.

Uždegimo mažinimas, siekiant pagerinti nuotaiką

Lėtinis uždegimas gali neigiamai paveikti jūsų psichinę būklę, sukelti dirglumą ir depresiją.

Vengiant uždegimą sukeliančio maisto, pavyzdžiui, perdirbto maisto, glitimo ir cukraus, ir valgyti priešuždegiminį maistą, pvz., omega-3 turtingą žuvį, uogas ir žaliąsias lapines daržoves, galite pagerinti nuotaiką.

Adaptogenai pusiausvyrai

Adaptogenai, tokie kaip ashwagandha, rodiola ir Korėjos ženšenis, gali padėti organizmui prisitaikyti prie streso, pagerinti nuotaiką ir miegą.

Šios žolelės palaiko energijos balansą ir skatina atsparumą stresui, todėl jos yra vertingas jūsų dietos priedas.

Išvada
Sveikos mitybos, kurioje gausu probiotikų, maistinių medžiagų ir adaptogenų, įtraukimas į savo kasdienę mitybą gali žymiai pagerinti jūsų nuotaiką ir bendrą savijautą.

Uždegimų mažinimas ir visaverčio, ​​neapdoroto maisto pasirinkimas sustiprins jūsų gebėjimą valdyti stresą ir išlaikyti optimistinę nuotaiką.