Bendra sveikata, Moterims

Kokių vitaminų reikia moterims nuo 40 metų?

moteris

40 metų dabar laikomi jaunyste, nes daugelis moterų tokiame amžiuje atrodo jaunos, o širdyje jos dar daugiau merginos, bet išmintingos 🙂

Ir todėl jie supranta, kad vis tiek būtina išlaikyti jaunystę ir gerinti sveikatą vitaminų pagalba. Būtinai reikia pagalvoti apie mitybą. Tai, ką valgome kasdien, yra ir gražios odos ir plaukų, ir viso kūno sveikatos pagrindas.

Tačiau to neužtenka. Todėl vartoti vitaminų-mineralų kompleksus, maisto papildus šiandien yra ne tik tendencija – jų būtinumas šiuolaikiniame gyvenime yra akivaizdus kiekvienam.

Svarbu vartoti tik tinkamas maistines medžiagas, tinkamas formas, dozes ir, žinoma, aukštos kokybės.

Taigi! 6 geriausi sveikatos produktai moterims nuo 40 metų!

Omega-3

Polinesočiosios riebalų rūgštys dalyvauja lipidų apykaitoje, kuri dažnai sutrinka su amžiumi. Kūno senėjimas prasideda nuo kraujagyslių senėjimo. Omega-3 vartojimas yra puiki aterosklerozės profilaktika, be to, jos palaiko kraujagyslių tonusą. Omega-3 mums reikia odos, plaukų, nagų grožiui, taip pat subalansuotai medžiagų apykaitai.

Tai kasdieniniam nuolatiniam vartojimui skirtas produktas – po 1 kapsulę 2-3 kartus per dieną.

Vitaminas D3

Daugumai mūsų šalies gyventojų trūksta vitamino D, kuris organizme atlieka daugybę funkcijų. Nėra nė vienos organų sistemos, kurios darbe jis nedalyvautų. Vyresniame amžiuje, kai dėl susilpnėjusios kiaušidžių funkcijos ir hormonų lygio pokyčių moteriai atsiranda polinkis į osteoporozę, vitaminas D yra ypač svarbus, nes dalyvauja kalcio pasisavinime iš virškinimo trakto ir kalcio apykaitoje.

Dozė nustatoma pagal vitamino kiekį kraujyje. Jį ypač svarbu vartoti tais metų mėnesiais, kai mažai saulės.

Vitaminas C

Puikus antioksidantas, lėtinantis organizmo senėjimą. Padeda kovoti su peršalimu, virusais ir bakterijomis. Be to, jis dalyvauja jungiamojo audinio sintezėje (pagrindas yra kolagenas). Vartojant kasdien 6 mėnesius, žymiai padidėja progesterono, pirmojo iš lytinių hormonų, sintezė, kurios lygis pradeda mažėti po 35 metų. Kursuose vyksta 2-3 kartus per metus. Veiksminga dozė yra 1000 mg.

Magnis

Blogas miegas, dirglumas, trumpalaikis temperamentas, kojų mėšlungis – visa tai gali būti magnio trūkumo simptomai. Magnis taip pat naudingas širdies ir kraujagyslių sistemai. Jį reikia vartoti nuolat po 400-600 mg per parą.

Kalcis

Šis mineralas ypač svarbus vyresnėms nei 40 metų moterims, nes padeda išlaikyti sveikus kaulus, užkerta kelią osteoporozei ir mažina lūžių riziką. Kalcis taip pat vaidina svarbų vaidmenį nervų sistemos veikloje, raumenų susitraukime ir kraujo krešėjimui. Atsižvelgiant į tai, kad su amžiumi organizmo gebėjimas pasisavinti kalcį mažėja, papildomas jo vartojimas tampa itin svarbus.

Norint geriau pasisavinti, rekomenduojama subalansuotai vartoti kalcio kartu su vitaminu D3. Optimali kalcio dozė moterims nuo 40 metų yra apie 1200 mg per parą, tačiau tiksli dozė turi būti nustatoma atsižvelgiant į jūsų mitybą ir bendrą sveikatos būklę.

Vitaminas E

Vitaminas E – didina kraujo tekėjimą į reprodukcinius organus ir skatina hormono progesterono gamybą kiaušidėse bei atitolina menopauzės pradžią. Palaiko regėjimą. Pagerina odos ir plaukų būklę.

Vartojimas – po 2 kapsules 2 kartus per dieną.

Parašykite komentarą