Bendra sveikata, Virškinimas

Būkite atsargūs su savo žarnynu… svarbiausia yra žarnyno sveikata.

health gut

Pastaruoju metu atrodo, kad visi kalba apie žarnyną. Be to, kur jūs virškinate maistą ir iš kur kyla kai kurie jūsų instinktai, kodėl žarnynas staiga tapo toks svarbus?

Žmonės pagaliau supranta, kad žarnyno sveikata yra labai glaudžiai susijusi su bendra gerove. Taigi, jei jūsų žarnynas yra šiukšlių krūva, jūsų bendra sveikata tikriausiai… na, kenčia.

Tačiau vien todėl, kad valgėte kaip koledžo studentas ar retkarčiais mėgavotės ant grotelių keptos mėsos lėkšte, dar nereiškia, kad esate pasmerktas nesveikai ateičiai.

Žarnyno sveikata yra dinamiška! Žalingus įpročius ir prarastą laiką galite kompensuoti atkurdami sveiką žarnyną.

Svarbiausia pradėti.

KAIP NUSTATYTI SVEIKĄ ŽARNĄ?

Taigi, kas yra žarnyno sveikata?

Dauguma natūralios sveikatos entuziastų tikriausiai pasakytų, kad tai pusiausvyros būsena, kai viskas teka teisingai ir nieko nėra skubu… ar kelia stresą. Pagalvokite apie tai taip: kai jūsų žarnynas sveikas ir gerai jaučiatės, tai netrukdo jūsų gyvenimui.

Sveiko žarnyno požymiai:

 • Jūs maitinate savo kūną maistinių medžiagų turinčiu maistu, pavyzdžiui, šviežiais vaisiais, daržovėmis, nesmulkintais grūdais, riešutais ir sėklomis bei sveikais aliejais.
 • Jūsų kūnas efektyviai skaido maistą, kad suteiktų jums reikalingos energijos.
 • Lengvai ir reguliariai šalinate atliekas. Jokių pusvalandžio kelionių prie puoduko ar žaidimų telefonu. Jūs net nelaikysite žurnalų vonioje!
 • Jūsų žarnyno mikrobiomas pilnas draugiškos floros. Jei tai skamba kaip užsienio kalba, nesijaudinkite. Tiesiog skaitykite toliau.
 • Jūs maitinate savo žarnyno florą ląsteliena, kurią jie mėgsta valgyti.
 • Visą dieną jaučiate normalų energijos jausmą ir gyvenimo entuziazmą. Vienas žarnyno sveikatos ekspertas teigia, kad yra 90% tikimybė, kad jausitės „dirglūs ir vangūs“, jei jūsų žarnynas nėra sveikas. Jūs neturite tam laiko!
 • Galite užsiimti mėgstamais dalykais – keliauti, vaikščioti pėsčiomis, apsipirkti, žiūrėti pasirodymus, lankytis pas draugus ar valgyti nesirūpindami, kur yra artimiausias vonios kambarys ir ar rankinėje yra antacidinių vaistų.

Žarnyno sveikata tai NĖ:

 • Kamuoja dujos
 • Apimtas diskomforto, pykinimo ar negalavimo
 • Naudingi stimuliatoriai, tokie kaip kava, soda ir kai kurie vaistai.
 • Priklausomybė nuo vidurius laisvinančių vaistų ar bikarbonatų
 • Kiekvienam žmogui tas pats
 • Ramunės ir vienaragiai

KAIP „ATGAUTI ŽARNŲ SVEIKATĄ“?

Apskritai daugumai žmonių, norinčių sustiprinti žarnyną, naudingi tam tikri įpročiai ir mitybos rekomendacijos.

DIETA KURIA ŽARNŲ SVEIKATOS PAGRINDUS

 • Valgykite daugiau skaidulų. Valgykite nesmulkintus kviečius ir kitus grūdus, taip pat ląstelienos papildus. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja suaugusiems kasdien suvartoti nuo 25 iki 30 gramų skaidulų. Tačiau dauguma iš mūsų gauna daug mažiau.
 • Galvok šviežiai. Kaip jaučiatės vartodami šviežias daržoves ir šviežius vaisius? Salotos gali būti ne jūsų reikalas, bet jos gali būti būtent tai, ko trokštate! Kasdien valgykite šviežių, kad palaikytumėte žarnyną.
 • Fantastiška flora. Jūsų žarnyne gausu trilijonų bakterijų. Vieni geri vaikinai, kiti ne. Kai sergate ir vartojate antibiotikus, prarandate ir daug naudingų bakterijų. Ir tai turi įtakos žarnyno pusiausvyrai. Papildykite savo sveiką florą probiotikais iš fermentuoto maisto, pavyzdžiui, tofu, kefyro, jogurto ir raugintų kopūstų. Ne tavo skonio? Vartokite probiotikų papildus.

ŠVARUS ŽARNAS YRA LAIMINGAS ŽARNAS. TAIGI, DETOKSUOKIME.

 • Žaluminai natūraliai detoksikuoja. Chlorofilas, pigmentas, esantis žaliuose lapuose, turi natūralų gebėjimą atgaivinti, suteikti energijos ir palaikyti organizmo detoksikacijos kelius. Kasdien duokite savo žarnynui ką nors žalio.
 • Vanduo būtinas. Taip viskas juda tinkamai ir sutrumpėja transportavimo laikas (laikas, per kurį atliekos praeina per storąją žarną ir pašalinamos). Tai taip pat padeda pašalinti toksinus. Raskite skanaus vandens šaltinį (pvz., filtro ąsotį) ir gaukite H2.

Pratimai

Kūno judėjimas padeda ištuštinti žarnyną, todėl pašalinimas vyksta lengviau. Tai padės atsikratyti atliekų ir toksinų, kurie kitu atveju gali jus apsunkinti ir sukelti chaosą jūsų žarnyne. Judėjimas gali būti toks paprastas kaip vaikščiojimas 20 minučių per dieną.

Kai lauke gražu, eikite į žygį, pasivažinėkite dviračiu arba išmeskite frisbį parke. Jei taip nėra, suplanuokite treniruotes patalpose, pavyzdžiui, plaukimą, šokius, jogą, pagrindinį darbą ar kardio treniruotes.

Jei tai skamba sunkiai, tiesiog pasivaikščiokite aplink kvartalą arba lipkite laiptais aukštyn ir žemyn. Įpraskite kasdien judėti ir pažiūrėkite, kaip gerai reaguoja jūsų žarnynas.

NAUDA ŽARNŲ SVEIKATAI

 • Jaučiuosi geriau. Rimtai, jei nesijaučiate gerai, greičiausiai tai yra žarnyno problema. Pradėkite keisti ir pažiūrėkite, kaip greitai pradėsite jaustis geriau.
 • Geriau kvepia. Nesveikas žarnynas gali būti susijęs su kūno kvapu ir blogu burnos kvapu.
 • Mažiau laiko vonios kambaryje. Mažiau sėdėjimo, įsitempimo ar sprogimo.
 • Daugiau laisvės gyvenime. Pagalvokite apie keliones ir tam tikrus pomėgius. Žarnyno problemos gali labai apsunkinti kai kurias įprastas veiklas.
 • Aiškesnis mąstymas. Tikėkite ar ne, jūsų žarnynas yra prijungtas prie jūsų smegenų. Kai kurie ekspertai žarnas netgi vadina antromis smegenimis. Instinktai yra tikri.
 • Sveiko žarnyno palaikymas gali padėti geriau mąstyti.

GEROS ŽARNŲ SVEIKATOS ŽENKLAI

Daugeliu atžvilgių geros žarnyno sveikatos požymiai yra prastos žarnyno sveikatos požymių nebuvimas:

 • Neskubėkite į tualetą per 10 minučių po valgio.
 • Nepraleiskite per daug laiko tualete. Dvi ar trys minutės tikrai turėtų padėti.
 • Iš jūsų kūno nesklinda neįprastų ar įžeidžiančių kvapų.
 • Mažiau raugimo
 • Jaučiuosi energinga
 • Aiškesnis mąstymas ir dėmesys
 • Švari oda. Kai oda lūžta, tai reiškia, kad kažkas negerai žarnyne.
 • Gera nuotaika. Taip, laimingas žarnynas padeda jaustis laimingesniems.

PALAIKYKITE SAVO ŽARNYNĄ SVEIKATĄ PAPRASTAIS PAPILDAIS

 1. ProB11. Sudėtyje yra 11 naudingų bakterijų padermių, atkuriančių žarnyno mikrobiomų pusiausvyrą.
 2. Skystas chlorofilas. Padeda detoksikuoti žarnyną, mažina blogą kūno kvapą ir gerina savijautą.
 3. UltraBiome DTX. Ši 15 dienų programa švelniai detoksikuoja kūną, kad palaikytų energiją ir pagerintų savijautą.
 4. Gentle Move. Suminkština išmatas ir palaiko reguliarumą trimis skirtingais būdais.

ŽARNŲ SVEIKATA PASIEKĖ Į KIŠENĘ…

Viena istorija…

„Prieš kelerius metus mūsų moksleivė dukra mums pasakė, kad ji nesijaučia gerai. Ji sakė, kad dažniausiai jautė pykinimą ar pasibjaurėjimą. Ji visada mėgo mėsą ir bulves, taip pat mėgo picą, šokoladą ir limonadą. Žinodama, kad ji ne labai mėgsta daržoves, paklausėme apie jos mitybą ir tualeto režimą, ji patikino, kad kasdien „daug“ eina į tualetą.

Norėdami parodyti savo susidomėjimą ir atsidavimą, nuvežėme ją pas gydytoją ir atlikome keletą pagrindinių testų. Jie visi grįžo normalus. Taigi mes žengėme žingsnį toliau ir atlikome kelis kitus gydytojo pasiūlytus tyrimus. Kiekvienas testas atrodė labiau specializuotas… ir brangesnis.

Galiausiai kreipėmės į žarnyno specialistą, kuris rekomendavo nuskaityti jos kūną po to, kai ji išgėrė skanaus bario. 😨 Grąžino nuotraukos ir vėl susitikome su gydytoja. Viskas susivedė į stiprų vidurių užkietėjimą. Buvo pilna kakų.

Negalėjau patikėti savo akimis, kai nuotraukose pamačiau jos storosios žarnos išvaizdą ir dydį. Specialistas kelis mėnesius paskyrė jai skaidulų gėrimo ir vidurius laisvinančių vaistų, kad padėtų geriau tuštintis. Ir gavome gražią didelę sąskaitą už tyrimus ir apsilankymą.

Jei jūsų paaugliai valgo taip, kaip mano paauglė, yra didelė tikimybė, kad jų tuštinimasis prastas ir jų viduriai gali sukelti pykinimą. Padėkite jiems pakeisti mitybą ir jaustis geriau!

Nuorodos:

https://www.healthshots.com/mind/happiness-hacks/eating-probiotics-can-lift-your-mood-and-make-you-feel-happier-heres-how/

https://www.ucsfhealth.org/education/increasing-fiber-intake#:~:text=How%20much%20fiber%20do%20I,about%2015%20grams%20a%20day .

Parašykite komentarą